Aktualności

Dzień Czystego Powietrza

W tym roku 13 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli  się już po raz 13-ty do ogólnopolskiej akcji „Dzień czystego powietrza”.  Ideą tego dnia jest propagowanie ochrony powietrza w miejscu zamieszkania  przede wszystkim poprzez promowanie proekologicznych zachowań w miejscu zamieszkania oraz informowanie o szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach i kotłowniach. Proceder ten nadal niestety jest  dość powszechny, także w naszej  najbliższej okolicy. Przygotowana została przez  młodych  mieszkańców Wojkowic pod kierunkiem nauczycieli kampania informacyjna  propagująca zachowania proekologiczne poprzez przypomnienie o szkodliwości  spalania śmieci w warunkach domowych.  Jak co roku  uczniowie klas V pod opieką nauczycieli  przemaszerowali ulicami Wojkowic wraz z transparentami skandując  proekologiczne hasła. Mieszkańcom Wojkowic , którzy okazali zainteresowanie marszem wręczano specjalnie przygotowane na tę okazję ulotki. Marsz przebiegał w sąsiedztwie m.in. Urzędu Miasta, Parku Miejskiego, Banku PKO  celem zapoznania z akcją możliwie największą ilość mieszkańców.   W Urzędzie miasta  uczniowie pozostawili ulotki nawiązujące w treści do tematyki marszu. Uczniowie klas Vi i VII wezmą udział w zajęciach warsztatowych w Katowicach – ekologiczny dom- eksperymentatorium . tegoroczny Marsz czystego powietrza ma wydźwięk globalny , gdyż za niespełna miesiąc rozpocznie się    w Katowicach Klimatyczny Szczyt Ziemi, gdzie mają zostać ustalone zasady wspólnej odpowiedzialności za zmniejszenie emisji zanieczyszczeń wszystkich państw, nie tylko rozwiniętych

 

 Katarzyna Maczuga

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Close
Skip to content