AktualnościNauka

Drony

Uczniowie podczas zajęć rozwijających poznali kolejny sprzęt pozyskany przez Szkołę Podstawowa nr 3 w Wojkowicach w ramach programu: Laboratoria Przyszłości. Dron nie tylko pozwala nauczyć uczniów podstaw sterowania i kontroli małym statkiem powietrznym ale także uczy ich kodowania – dron można zakodować aby wykonywał on określoną sekwencję ruchów. Lekka, a zarazem wytrzymała konstrukcja skutecznie ochraniająca podzespoły drona sprawia, że uczniowie latają z dużą pewnością i swobodą. Lekcja dostarczyła uczniom mnóstwo wiedzy z zakresu zastosowania dronów, ich rodzajów czy też konstrukcji – jak to działa i dlaczego to lata? pojawili się już pierwsi pasjonaci którzy niewątpliwie zostali pochłonięci “dronowaniem”.

 

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content