Aktualności

Dzień Czystego Powietrza

W tym roku 13 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli  się już po raz 13-ty do ogólnopolskiej akcji „Dzień czystego powietrza”.  Ideą tego dnia jest propagowanie ochrony powietrza w miejscu zamieszkania  przede wszystkim poprzez promowanie proekologicznych zachowań w miejscu zamieszkania oraz informowanie o szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach i kotłowniach. Proceder ten nadal niestety jest  dość powszechny, także w naszej  najbliższej okolicy. Przygotowana została przez  młodych  mieszkańców Wojkowic pod kierunkiem nauczycieli kampania informacyjna  propagująca zachowania proekologiczne poprzez przypomnienie o szkodliwości  spalania śmieci w warunkach domowych.  Jak co roku  uczniowie klas V pod opieką nauczycieli  przemaszerowali ulicami Wojkowic wraz z transparentami skandując  proekologiczne hasła. Mieszkańcom Wojkowic , którzy okazali zainteresowanie marszem wręczano specjalnie przygotowane na tę okazję ulotki. Marsz przebiegał w sąsiedztwie m.in. Urzędu Miasta, Parku Miejskiego, Banku PKO  celem zapoznania z akcją możliwie największą ilość mieszkańców.   W Urzędzie miasta  uczniowie pozostawili ulotki nawiązujące w treści do tematyki marszu. Uczniowie klas Vi i VII wezmą udział w zajęciach warsztatowych w Katowicach – ekologiczny dom- eksperymentatorium . tegoroczny Marsz czystego powietrza ma wydźwięk globalny , gdyż za niespełna miesiąc rozpocznie się    w Katowicach Klimatyczny Szczyt Ziemi, gdzie mają zostać ustalone zasady wspólnej odpowiedzialności za zmniejszenie emisji zanieczyszczeń wszystkich państw, nie tylko rozwiniętych

 

 Katarzyna Maczuga

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content