Aktualności

Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole

Już po  raz trzeci w tym roku braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach z kodowania. Kodowanie to język przyszłości, to kolejna ważna umiejętność bez , której młody człowiek nie poradzi sobie na rynku pracy. Język programowania , u nas kodowanie za pomocą bloków, uczy twórczego rozwiązywania problemów, logicznego myślenia, kreatywności, współpracy w grupie. Wszystkie klasy pracowały na platformie edukacyjnej  Code.org stworzonej do nauki kodowania. Nasi uczniowie samodzielnie tworzyli proste gry, animacje , była to dla nich świetna zabawa oraz nauka współpracy,  gdyż spotkaniom towarzyszyły okrzyki: chodź do mnie zobacz, ale fajne, popatrz, pomogę Ci, zobacz tak to się robi, kiedy jeszcze będziemy tworzyć gry. Mamy nadzieję, że pomysł się spodobał i nasi uczniowie na stworzonych przy okazji Code Week kontach platformy Code.org  będą tworzyć coraz bardziej zaawansowane gry i animacje, czego im z całego serca życzymy.Code Week rozpoczyna cykl wydarzeń związanych z kodowaniem, które zaplanowałyśmy na ten rok szkolny.

Październik – Code Week

Grudzień- Godzina kodowania

Maj- Scratch Day

 

Organizatorzy  K.Maczuga, E.Ryfka

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content