Aktualności

Śniadanie daje moc

Już po raz siódmy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.  Dlaczego  zjedzenie śniadania jest tak ważne? Śniadanie jest pierwszym posiłkiem po wielu godzinach snu. Potrzebujesz go zaraz po przebudzeniu, aby rozpocząć  nowy dzień w pełni sił i energii. Często zdarza się, że rano nie jesteśmy głodni lub szkoda nam czasu na posiłek kosztem porannej drzemki. Ważne, aby wyrobić w sobie nawyk spożywania posiłku jeszcze zanim pójdziemy do szkoły czy podejmiemy inne , zaplanowane na dany dzień czynności. Pyszne, apetyczne śniadanie to prawdziwy przypływ porannej energii, zdrowia i radości życia! Ważne, aby nasz poranny posiłek był pełen różnorodności. Bogate w błonnik pieczywo pełnoziarniste, chude wędliny, mleko, sery jogurty. Do tego porcja zdrowia w postaci świeżych warzyw i owoców. Taki posiłek da nam energię na start i na cały dzień. Ważne, żeby pamiętać o następnym posiłku- II śniadaniu w formie kanapki i zdrowej przekąski. Da nam siłę i pozytywną energię do dalszej nauki, pracy czy zabawy. Niech śniadaniowa moc będzie z Wami!!. 7 listopada uczniowie naszej szkoły w ramach akcji propagowania idei spożywania  zdrowego  śniadania zjedli w klasach wspólnie przygotowany posiłek. Uczniowie klas IV-VIII sami przygotowali śniadanie z przyniesionych z domu zdrowych produktów, a klasy I-III  zjadły posiłek przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieję, że pomysł zdrowej przerwy śniadaniowej to rytuał , nie okazja

Katarzyna Maczuga

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content