Aktualności

Dla nas też ważne są zmiany klimatu

7 grudnia br.  na zaproszenie Zarządu Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropoli 15 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w eko–warsztatach, które odbyły się dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Uczniowie brali czynny udział w dyskusji na temat zmian klimatycznych, a poprzez doświadczenia poznali alternatywne źródła energii, które są przyjazne dla naszej planety. Nasi wychowankowie obejrzeli również film promujący GZM, a także zwiedzili interaktywną wystawę związaną z naszym regionem. Każdy z uczniów otrzymał dyplom za udział w warsztatach oraz,  co ważne i ekologiczne dracenę, która oczyszcza nasze pomieszczenia, w których przebywamy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i ubogaceni cenną wiedzą późnym popołudniem wrócili do Wojkowic.

Anna Biela i Katarzyna Maczuga

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content