AktualnościKultura

Wojkowice sprzed prawie 100 lat…

19 listopada uczniowie klas siódmych  Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w warsztacie „Wojkowice u progu niepodległości”. Na podstawie zdjęć zdobywali informacje o historii swojego miasta. Odkrywali miejsca, których już nie ma i te, które chociaż są, wyglądają dzisiaj zupełnie inaczej. Poznawali ludzi i dowiadywali się, jak żyli i czym się zajmowali. Zadziwił ich szybki rozwój Wojkowic w okresie międzywojennym oraz aktywność i zaangażowanie mieszkańców. Warsztat, dzięki pracy w grupach był również okazją do poznania uczniów obu szkół. Teraz już w grupach szkolnych przygotują na lekcje historii projekty, dzięki którym pogłębią wiedzę zdobytą na spotkaniu. Sami wybrali tematy i stworzyli grupy.  Chcą dowiedzieć się więcej np. o kopalni „Jowisz”, pierwszych szkołach ,  wojkowickich Piłsudczykach i harcerzach.  Już w grudniu zobaczymy efekty tej pracy.

                                                                                                                                         Agata Ligęza i Anna Biela

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content