Aktualności

I Festiwal Wiedzy w ramach Projektu MAK

8 lutego br. uczniowie naszej szkoły – uczestnicy Projektu MAK –„MAK – Młodzi, aktywni, kreatywni. Nauczanie przez doświadczanie” wzięli udział w I Festiwalu Wiedzy zorganizowanym na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Festiwal rozpoczął się matematycznie. Dzieci poznały historię liczb arabskich, rzymskich, oczami wyobraźni były w starożytnej Mezopotamii. Kolejny blok zajęć – medyczny-  dotyczył przepływu prądu w naszym ciele. Uczestnicy zapoznali się z badaniem EKG oraz EEG. Zajęcia informatyczne pozwoliły dzieciom zajrzeć do środka komputera, poznać nazwy i rozmieszczenie poszczególnych podzespołów komputera. „W krainie ciepła i lodu” , to tytuł zajęć chemiczno – fizycznych. Doświadczenia z ciekłym azotem były niesamowitym przeżyciem, dla wszystkich uczestników Festiwalu. Ostatnie zajęcia odkryły przed dziećmi  sekretne życie pszczół. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w Festiwalu. Dowiedzieli się dużo ciekawostek, brali udział w doświadczeniach, poznali gmach Uniwersytetu.

Anna Biela i Katarzyna Maczuga –  szkolni koordynatorzy Projektu

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content