Aktualności

Piwonia –matematyka na uczelni

29 marca uczniowie uczestniczyli w kolejnych warsztatach wyjazdowych, tym razem matematycznych. Prowadzący p. Łukasz Dawidowski rozpoczął zajęcia od tangramów, które dla naszych uczniów wydawały się zabawą. Zadania, które postawił prowadzący przed młodzieżą wcale nie były łatwe i wymagały dużej sprawności intelektualnej, wyobraźni i logicznego myślenia. Kwadrat ułożyć jest bardzo prosto, trójkąt to już wyzwanie , jednak nasi uczniowie poradzili sobie z nim. Zadania z mapą konturową to raczej przyroda, geografia. Pytanie jednak matematyczne –ile kolorów najmniej można użyć aby pokolorować wszystkie państwa tak by kolory jednakowe się nie stykały. Na to pytanie odpowiedziały „grafy”

                                               Szkolny koordynator K.Maczuga

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content