Aktualności

Dzień Pustej Klasy

Dzień pustej klasy na lekcjach biologii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 3. Uczniowie klasy VI tworzyli kontury  kontynentów na boisku szkolnym, nie jest to łatwe, następnie próbowali oszacować , który kontynent jest najbardziej zaludniony. Klasy IV- te wyznaczały kierunki geograficzne za pomocą słońca, oznaczały drzewa wokół szkoły korzystając z aplikacji w telefonie Czyj to liść. Następnie podczas zabawy ruchowej przyporządkowywali rośliny do poszczególnych pięter lasu. Klasy V- te badały budowę kwiatów zebranych wokół szkoły -ilość płatków, pręcików, rodzaj liścia, łodygi. Klasa VII ćwiczyła swoją kreatywność- otrzymane ksero szkieletu ludzkiego należało pociąć o stawach a następnie stworzyć zupełnie nowy obrazek, a następnie opowiedzieć. Wszystkie klasy świetnie bawiły się podczas „sałatki owocowej”- zmieniają miejsce osoby, które mają coś czerwonego na sobie; znalazły liść klonu; oraz pokazując w grupach 3- osobowych wylosowane zwierzę za pomocą gestów. Mam nadzieję ,że lekcje się podobały a Dzień pustej klasy wejdzie na stałe do kalendarza imprez naszej szkoły.

K.Maczuga

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content