Kultura

Kiermasz ofert edukacyjnych

Kiermasz ofert edukacyjnych

dla rodziców w SP 3 w Wojkowicach

W związku z rozpoczynającą się rekrutacją uczniów do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na rok 2019/ 2020, pedagog szkolny /doradca zawodowy w SP 3 Lidia Musiał oraz psycholog szkolny Elżbieta Grzegórzko, zorganizowały po raz pierwszy w Wojkowicach  Targi Edukacyjne, które odbyły się w  Szkole Podstawowej nr 3. Aby z ofertą edukacyjną mogli zapoznać się również rodzice – odbył się także kiermasz ofert w czasie zebrań z rodzicami. W czasie którego swoje oferty edukacyjne zaprezentowało 13 szkół ponadgimnazjalnych (licea, technika, szkoły branżowe) z powiatu będzińskiego oraz miast ościennych. Rodzice uczniów klas programowo najwyższych  mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół , chętnie zapoznawali się z zasadami rekrutacji i proponowanymi przez szkoły kierunkami kształcenia. Wybór dalszego kierunku kształcenia i ścieżki kariery zawodowej, to nie tylko problem uczniów, ale również rodziców, którzy mogą pomóc dziecku w podjęciu trudnej decyzji.

                                                                                                      Lidia Musiał

 

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content