AktualnościNauka

Piwonia –warsztaty MEDYCZNE w szkole

Projekt Piwonia- Poznawanie i odkrywanie . Nauka innowacyjnie atrakcyjna

Piwonia –warsztaty MEDYCZNE w szkole

4 CZERWCA  to dzień , w którym odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty projektu Piwonia na terenie szkoły. Przygodę z projektem na ten rok szkolny zakończyliśmy warsztatami medycznymi. Prowadzący p.Piotr przypomniał zasady udzielania I pomocy ze szczególny uwzględnieniem sytuacji wakacyjnych. Uczestnicy warsztatów mieli okazję przypomnieć sobie pozycje boczną ustaloną, etapy I pomocy. Przyniesiony przez p.Piotra defibrylator wzbudził zainteresowanie , gdyż ćwiczenia masażu serca wykonywano pod dyktando lektora z defibrylatora, wcześniej jednak musieli  przykleić  elektrody. Po warsztatach uczestnicy wiedzą jak pomóc koledze z krwawieniem z nosa, z zadławieniem, czy użądleniem.

                                               Szkolny koordynator K.Maczuga

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content