Kultura

Targi Edukacyjne w Wojkowicach

Po raz pierwszy w Wojkowicach odbyły się Targi Edukacyjne skierowane do uczniów klas programowo najwyższych – klas III Gimnazjum oraz klas VIII Szkół Podstawowych z Wojkowic, Będzina oraz Czeladzi. Organizatorami Targów były pedagog szkolny a zarazem szkolny doradca zawodowy – Lidia Musiał oraz psycholog szkolny Elżbieta Grzegórzko. Do udziału w Targach zaproszono wiele szkół ponadgimnazjalnych  z terenu powiatu będzińskiego oraz miast ościennych. Swoje oferty edukacyjne zaprezentowało 19 szkół min: z Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śl. Bytomia oraz Nakła Śląskiego oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Będzinie, Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Będzinie oraz Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w Katowicach. Młodzież uczestnicząca w Targach miała możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół średnich-  (LO, technikum, szkoły branżowe), mogła szczegółowo poznać proponowane kierunki oraz zasady rekrutacji. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży – odbiorcami naszych Targów byli nie tylko uczniowie naszej szkoły – odwiedzili nas również ósmoklasiści ze SP 1 w Wojkowicach oraz SP 10 w Będzinie (grupy zorganizowane) oraz indywidualnie przyjechali do nas uczniowie szkół Podstawowych i Gimnazjów z Będzina i Czeladzi. Uczniowie, stoją obecnie przed najważniejszą decyzją w swoim życiu – wyborem przyszłej ścieżki kształcenia, dlatego organizacja Targów Edukacyjnych miała na celu pomóc im  w podjęciu tak ważnych wyborów.

                                                                                                      Lidia Musiał

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content