Aktualności

Śniadanie daje moc

Już po raz ósmy  nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

Dlaczego warto jeść śniadanie?

Ponieważ jako pierwszy posiłek już na starcie dnia uzupełnia braki energetyczne po przespanej nocy, daje pozytywny zastrzyk energii na cały dzień, zapewnia  siłę do zmierzenia się z nawet najtrudniejszymi zadaniami na lekcjach matematyki, pozwala skoncentrować się na lekcji języka angielskiego. Zanim zasiedliśmy do wspólnego posiłku uczniowie SK LOP przypomnieli swoim koleżankom i kolegom o roli II śniadania czytając w klasach wierszyki i przygotowane ulotki. Szczegółowe informacje na temat roli II śniadania uczniowie mogli znaleźć również na gazetce szkolnej przygotowanej na tę okazję. Klasy I-III poznały zasady prawidłowego odżywiania podczas lekcji prowadzonej przez wychowawców. Klasy V-VIII postawiły na zdrowe kanapki Pamiętaj,  zdrowy, pożywny poranny posiłek daje moc do zmagania się codziennymi problemami, od którego również zależy Twój sukces w szkole. Nie wychodź do szkoły bez zabrania ze sobą II śniadania. Da Ci ono siłę na dalsze godziny nauki, jest też podstawą  zbilansowanej diety dającej zdrowie, energię i zapał do codziennej nie tylko szkolnej aktywności. Podsumowaniem tych działań było  przygotowanie wspólnego śniadania dla wszystkich uczniów i nauczycieli  naszej szkoły. Pamiętaj – przerwa po 2 lekcji, to przerwa śniadaniowa, zjedz swoje II śniadanie wraz z kolegami. 

Szkolny koordynator K.Maczuga

  

 

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content