Aktualności

Dzień Czystego Powietrza

Po raz 15 uczniowie naszej szkoły włączyli  się do ogólnopolskiej akcji „Dzień czystego powietrza”.  Ideą tego dnia jest propagowanie ochrony powietrza w miejscu zamieszkania  przede wszystkim poprzez promowanie proekologicznych zachowań w miejscu zamieszkania oraz informowanie o szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach i kotłowniach. Proceder ten nadal niestety jest  dość powszechny, także w naszej  najbliższej okolicy. Przygotowana została przez  młodych  mieszkańców Wojkowic pod kierunkiem nauczycieli kampania informacyjna  propagująca zachowania proekologiczne poprzez przypomnienie o szkodliwości  spalania śmieci w warunkach domowych. Główny akcent dotyczył tzw. niskiej emisji  i jej szkodliwości dla środowiska i dla każdego z nas. Jak co roku  uczniowie klas V oraz członkowie SK LOP pod opieką nauczycieli  przemaszerowali ulicami Wojkowic wraz z transparentami skandując  proekologiczne hasła. Mieszkańcom Wojkowic , którzy okazali zainteresowanie marszem wręczano specjalnie przygotowane na tę okazję ulotki. Marsz przebiegał w sąsiedztwie m.in. Urzędu Miasta, Miejskiego, Banku PKO  celem zapoznania z akcją możliwie największą ilość mieszkańców. W Urzędzie miasta  uczniowie pozostawili ulotki nawiązujące w treści do tematyki marszu. Ponadto uczniowie  naszej szkoły -młodzi aktywiści Szkolnego Koła Przyrodniczego   wzięli udział w cyklu zajęć poświęconych zagadnieniom SMOGU,  działaniom mających pomóc zmniejszyć to zjawisko, sprawdzali stan czystości powietrza za pomocą wskaźników bibułowych, szukali porostów(wskaźników czystego powietrza )na terenie Wojkowic, poznali historię walki Smoga z Księciem Apsik, podczas gry dydaktycznej sprawdzali swoje pomysły na walkę ze smogiem.

 Katarzyna Maczuga

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content