Aktualności

Projekt Piwonia- Poznawanie i odkrywanie

Projekt Piwonia- Poznawanie i odkrywanie . Nauka innowacyjnie atrakcyjna

Piwonia –warsztaty matematyczne wyjazdowe

12 lutego uczniowie uczestniczyli w kolejnych warsztatach wyjazdowych, tym razem z panem Łukaszem Dawidowskim, czyli spotkanie z matematyką.

Temat spotkania bardzo intrygujący- ZASZYFROWANI

Razem z prowadzącym uczniowie poznali różne sposoby kodowania informacji , od tych najprostszych znanych z zabawa na podwórku do bardzo profesjonalnych wykorzystujących matrycę np. szyfr Vigenere’a.  Pan Dawidowski podczas swojego wykładu odwołał się do popularnych komunikatorów używanych również przez młodzież, wskazał WatsApp jako bezpieczniejszy , gdyż jest zaszyfrowany. Na koniec uczestnicy warsztatów zaszyfrowali wiadomość dla prowadzącego, rozwiązanie wcale nie było proste. Dzięki kilku wskazówkom pan Dawidowski rozwiązał zadanie.

 K.Maczuga- szkolny koordynator projektu Piwonia

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content