NaukaUncategorized

#zostań w domu# jestem w domu

#zostań w domu# jestem w domu

Drodzy Uczniowie!

W tym szczególnym czasie musimy zadbać o zdrowie nasze i naszych bliskich. Proszę Zostańmy w domu, Zostań w domu.Mając na myśli zdrowie mamy też na myśli dobre samopoczucie. Czas pobytu w domu może wydawać się Wam nużący i nudzący. Może to wpływać na Wasz nastrój i relacje z innymi domownikami. Proponuje kilka wskazówek, pomysłów na organizację dnia i miłe spędzenie czasu w domu.

Pomysły !

 1. Wypoczywaj– zadbaj o sen minimum 8 godz. Pij dużo wody! Staraj się chodzić spać i wstawać o tych samych porach.
 2. Zdrowo się odżywaj– zastąp chipsy owocem, warzywem. Jedz regularnie i o stałych porach.
 3. Gimnastykuj się – wykonaj kilka pajacyków, przysiadów, podskoków, tańcz w rytm ulubionej muzyki. Możesz posprzątać swój pokój.
 4. Dbaj o higienę osobistą – myj się, zmieniaj bieliznę, ubranie, wietrz i sprzątaj pokój.
 5. Ustal czas na naukę– ucz się o stałych porach. Zaplanuj swoją pracę – przygotuj miejsce do nauki, uporządkuj swoje przybory,  przewietrz pokój, usuń wszystkie rzeczy, które mogły by Cię rozpraszać. Skup się na powtórkach i utrwalaniu materiału- trening czyni mistrza.
 6. Rozwijaj zainteresowania i umiejętności językowe– zaglądaj na sprawdzone, bezpieczne strony Internetowe i ucz się poprzez zabawę języka angielskiego np. pl.
 7. Zadbaj o relaks i zabawę– możesz zagrać w gry komputerowe, porysować, pomalować, poukładać puzzle, zagrać w szachy, warcaby, posłuchać muzyki, obejrzeć ulubiony film, poczytać zaległą książkę lub lekturę, pograć na instrumencie itp. Możesz korzystać z ciekawych stron w Internecie np. Czasdzieci.pl, pl, www.zyraffa.pl
 8. Możesz wirtualnie poróżować po kraju, zwiedzać muzea, ciekawe zakątki – odwiedzaj strony Internetowe takie jak :
 • Muzeum Narodowe w Warszawie- cyfrowe muzeum,
 • Muzeum Narodowe w Krakowie- kolekcja cyfrowa,
 • Muzeum Narodowe we Wrocławiu – kolekcja cyfrowa, itp.
 1. Zadbaj o relacje i kontakt z bliskimi– pamiętaj o rozmowie z rodzicami, zabawie z rodzeństwem. Wspólnie możecie spędzać czas grając w gry planszowe, budując z klocków, zorganizować domowe karaoke, kino czy pokaz mody, przyrządzać wspólnie posiłki .
 2. Brakuje Ci przyjaciół, kolegów i koleżanek ze szkoły? Nie martw się z nimi tez możesz być w stałym kontakcie za pomocą udogodnień współczesnej techniki. Z kolegami , koleżankami zawsze możesz skontaktować się poprzez dostępne i znane Ci aplikacje takie jak : Messenger, WhatsAPP , Facebook ,
 3. Tęsknisz za dziadkami– nic trudnego, możesz do nich zatelefonować. Pewnie bardzo się ucieszą. Nic tak nie buduje i umacnia relacji z bliskimi jak rozmowa.
 4. Gdy masz problem w nauce lub chcesz z kimś pozmawiać –możesz do mnie zadzwonić – numer na librusie ( wtorek , czwartek od 12-14 ) lub napisać codziennie wiadomość za pomocą e- dziennika.
 5. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci! Zaglądaj na stronę. Sieciaki.pl

A może Wy macie swoje wypracowane sposoby na pobyt w domu? Napiszcie o tym .

Pozdrawiam pani Sylwia J

Życzę wszystkim i każdemu z osobna wytrwałości i powodzenia !

Dacie rade, Damy rade! Wierze w Was!

       Pozdrawiam #zostań w domu# jestem w domu

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content