AktualnościUncategorized

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Państwo

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. na terytorium Polski zostanie przeprowadzony  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Liczymy się dla Polski

Spis ludności to największe przedsięwzięcie statystyczne i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium.

Wcześniej jednak odbędzie się SPIS PRÓBNY – „próba generalna”  przed  Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań  2021 – zaplanowany od 1 do 30 kwietnia 2020 r. w 16. gminach w Polsce, po jednej w każdym województwie. Województwo śląskie będzie reprezentować gmina Wojkowice.

W jaki sposób zostanie przeprowadzony spis próbny?

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo danych została przygotowana aplikacja internetowa, która służy do zbierania danych w ramach spisu próbnego.

Aplikacja będzie dostępna pod adresem https://spis.gov.pl/ od 1 kwietnia 2020 r.  

Logowanie do aplikacji będzie bezpieczne i możliwe z komputera oraz telefonu komórkowego.  Jeśli ktoś nie będzie w stanie spisać się samodzielnie, pomogą mu w tym nasi rachmistrzowie telefonicznie.

Dlaczego warto wziąć udział w spisie próbnym?

Mieszkańcy Wojkowic poprzez udział w spisie zyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w najbliższym otoczeniu. W spisie każdy z nas staje się kluczowym uczestnikiem działań, które prowadzą do budowania lepszej przyszłości. Dlatego też Narodowy Spis Powszechny realizujemy pod hasłem „Liczy się każdy”.

Czy zebrane dane będą bezpieczne?

Wszystkie zebrane od respondentów dane są objęte tajemnicą statystyczną. Zapewniamy, że będą należycie i starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione.

Gdzie można się zapoznać z treścią ustawy o spisie?

Treść ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. jest dostępna na stronie: https://spis.gov.pl/Pliki/ustawa%20o%20NSP.pdf

Gdzie można kierować dodatkowe pytania?

Pytanie dotyczące spisu można kierować na infolinię: 22 279 99 99 wew. 8.

Spiszmy się wszyscy przez Internet!  Bądźmy najsprawniej spisaną gminą w Polsce!

Spis próbny przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021  Wojkowice

Aplikacja do samospisu internetowego dostępna jest pod adresem https://spis.gov.pl/

Spiszmy się wszyscy przez Internet!  Bądźmy najsprawniej spisaną gminą w Polsce!

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content