AktualnościKultura

Narodowe Czytanie w SP3

Przypominamy, że Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.  W całej Polsce odbyło się już czytanie dzieł Aleksandra Fredry, sięgnęliśmy po Trylogię i Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa czy Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W sobotę 5 września o godz. 12.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie Para Prezydencka zainaugurowała Narodowe Czytanie 2020. Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego czytania była Balladyna Juliusza Słowackiego. Do wspólnego czytania z dużym zaangażowaniem dołączyli uczniowie naszej szkoły. W czasie pandemii organizatorki szkolnej akcji zaproponowały uczniom nową formułę. Lektura dzieła polskiego romantyzmu została przeniesiona w plener lub zacisze uczniowskich domów. Piękne było to, że do akcji dołączyły rodziny uczniów. Koleżeńskie i rodzinne czytanie Balladyny upamiętniają zdjęcia, które można obejrzeć na tablicy przy szkolnej bibliotece. Na wyróżnienie za pomysłowość w doborze scenografii, kostiumów, rekwizytów i charakteryzacji  zasługują uczniowie: W. Antkiewicz (kl.VIII), A. Grząśko (kl.IVa), L. Bochenek (kl.IVa), M. Czarnota (kl.VIa), A. Drzewiecka (kl.VIa), I. Kotarski (kl.VIa), U. Przybycień (kl. VIa), B. Koziara (kl.VIa), N. Pander (kl.VIa), Z. Koba (kl.VIII), M. Marcinkowska (kl.VIII), A. Dębkowska (kl.VIII), J. Górka (KL.VIII), M. Grad (kl.VIII). Uczestnicy akcji otrzymają bardzo dobre oceny z języka polskiego oraz punkty dodatnie z zachowania. Gratulujemy uczniom,  dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu oraz zapraszamy do biblioteki szkolnej po kolejne lektury.

Narodowe czytanie
Narodowe czytanie

 

 

 

 

 

 

 

 

       Narodowe czytanie       

 

 
 
Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content