Uncategorized

KAMPANIA “KLIKAM Z GŁOWĄ #KEEPCTRL”

       Drodzy Uczniowie!   

Internet to bogate źródło wiedzy, doskonałe narządzie do komunikacji oraz rozrywki. Zapewne wielu z Was korzysta z niego przez większość dnia. Ucząc się zdalnie, kontaktując się ze znajomymi, grając w gry, przeglądając portale społecznościowe, słuchając muzyki itp. Ale czy robicie to w bezpieczny sposób, czy klikacie z głową? Dbając o Wasze bezpieczeństwo zachęcam Was do zapoznania się z materiałem na temat Hejtu, projektu edukacyjnego “Klikam z głową #keepCTRL”. Program ma na celu ostrzec Was przed “niebezpiecznymi zjawiskami w sieci i nauczyć jak odpowiedzialnie korzystać z Internetu”. Pamiętajcie, dbajcie o siebie i swoich bliskich w sieci!!!

Klikajcie z głową!!!

Klikam z głową #keepCTRL – Hejt

Hejt vs mowa nienawiści – w Polsce rozróżniamy te pojęcia. Hejt to słowna agresja skierowana przeciwko komuś. Może być wymierzony w jednostkę, jak również grupę osób. Osoba hejtująca (hejter) zamieszcza negatywne komentarze pod adresem innych użytkowników. Komentuje, aby znieważyć i obrazić, używając ostrych i często niecenzuralnych słów. Hejter wykracza poza konstruktywną krytykę. Jego celem jest wyrażenie negatywnych uczuć dotyczących zamieszczonych w sieci materiałów, informacji czy zdjęć konkretnej osoby, grupy ludzi czy zjawiska- źródło tekstu UKE/tekst w całości pochodzi z UKE

                                                                                                        przygotowała S.S

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content