Aktualności

Tydzień zdrowia w naszej szkole

W naszej szkole odbył się Szkolny Tydzień Zdrowia, którego celem głównym było promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. W Tygodniu zdrowia mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły, zarówno młodsi jak i starsi. Klasy młodsze, każdego dnia mogły realizować inne zadania.
W poniedziałek uczniowie rozmawiali na temat znaczenia wody, wysłuchali również wywiadu z kropelką wody, która wyjaśniła do czego jest potrzebna i skąd bierze się w naszych kranach. Wtorek minął pod hasłem: Higiena osobista to sprawa oczywista. Uczniowie rozwiązywali zagadki, wykonywali ćwiczenia multimedialne. Dowiedzieli się jak i dlaczego należy dbać o higienę. Środa była dniem aktywności fizycznej. Ruch to zdrowie Podsumowaniem zajęć były wspólne ćwiczenia ruchowe. Czwartek był dniem, w którym dzieci zwracały uwagę na rolę warzyw i owoców w naszej diecie. Uczniowie wykonali ulotki o tych produktach. Kulminacyjnym punktem dnia było wykonanie przez uczniów sałatki, surówki lub deseru.  Piątek był dniem zdrowej żywności Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej pt. Mój ulubiony owoc lub warzywo.
Klasy starsze (IV – VIII) również miały przygotowanych wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali dla uczniów materiały z zakresu zdrowego odżywiania się, znaczenia piramidy zdrowia oraz aktywności fizycznej.
Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Poznali, jak w naszej szkole realizowane są zasady Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem oraz dlaczego tak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne i co się z tym wiąże.

Podsumowaniem Szkolnego Tygodnia Zdrowia w naszej szkole był profilaktyczny konkurs plastyczny pt. Jak dbam o zdrowie?

Spośród nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Kamil Gnacik klasa IV a
II miejsce zajęli:
Zuzia Cichoń klasa IV b
Oliwier Mańka klasa IV b
III miejsce – Maja Mańka klasa IV a

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorzy:
Lidia Musiał
Elżbieta Grzegórzko

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content