Aktualności

Osobliwości Świata Fizyki

Po dwuletniej przerwie, w tym roku wracamy do prawdziwych, stacjonarnych spotkań na Uniwersytecie Śląskim  w ramach cyklu „Osobliwości Świata Fizyki”. Zajęcia na których mieliśmy okazję uczestniczyć opierają się na przeprowadzanych na żywo eksperymentach i są prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Zawsze dopasowane są do wieku audytorium i nie wymagają wcześniejszej znajomości dziedziny, której dotyczą. Pokazują, jak prawa fizyki działają w rzeczywistości. Oryginalne aranżacje eksperymentów, często w skali makro i z udziałem publiczności, nie tylko zaskakują i budzą emocje, ale pozwalają na dogłębne zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki.W tym roku realizowano dwa tematy: BEZCENNA ENERGIA oraz NA FALI.
 
 
Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content