Aktualności

DZIEŃ GÓRNIKA

DZIEŃ GÓRNIKA- spotkanie z gościem

W dniu 4 grudnia obchodzony jest w Polsce Dzień Górnika – tradycyjne święto górnicze, inaczej zwane Barbórką. W przeddzień Dnia Górnika uczniowie klasy 2a i 2b gościli przedstawiciela jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów – górnika. Gość podzielił się z dziećmi wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni. Opowiedział o odświętnym, galowym mundurze, o symbolice znaków umieszczonych na czako – czapce górniczej, o barwie piór, które stroją górnicze nakrycie głowy. Nie zabrakło też opowieści o Świętej Barbarze.  Po zakończonej prezentacji mali uczniowie wykonali pracę techniczną – czako. Każdy uczeń otrzymał od górnika słodką niespodziankę. Było bardzo ciekawie i wesoło. Cieszymy się, że odwiedził nas górnik. Dziękujemy serdecznie Panu Ryszardowi za pouczające i wartościowe spotkanie.

Marta Możdżeń

 

   

 

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content