AktualnościUncategorized

Ozobot

Ozobot – jeden z najmniejszych inteligentnych robotów – był gościem na lekcjach prowadzonych przez p. Martę Możdżeń w Szkole Podstawowej nr 3. Ozobot zabiera uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiazywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub komputerze) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, Ozobot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Za pomocą flamastrów możemy w prosty sposób napisać pierwszy program. Na zajęciach uczniowie kolorowali gotowe trasy lub rysowali własne, zgodnie z zasadami “języka Ozobotów” (nie za cienka, nie za gruba, równa, bez ostrych zakrętów itd.). Mogli się poczuć jak prawdziwi, choć początkujący programiści. Na zajęciach z Ozobotem każdy z uczniów pracował całą lekcję lub dłużej, pilnie rysując trasy, odczytując kody, rysując je starannie na trasie, umieszczając obok trasy zadania czy obrazki, śledząc ruch robota po linii. Dzięki robotowi uczniowie w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów dzieci są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach. Ponadto uczniowie klas 2 rozpoczęli pracę z Kartami 4 D Smart. Dzięki interaktywnym kartą wyruszyli w niesamowitą podróż do nieznanego Świata. Dowiedzieli się jak żyją mieszkańcy lądów, mórz i oceanów. Po kliknięciu w odpowiednie miejsca na ekranie urządzenia, zwierzęta zaczęły się poruszać i wydawać odgłosy. Każdy dziecko było zachwycone możliwością poznawania wielu ciekawostek ze świata zwierząt oraz uczenia się nowych rzeczy w niezwykłym formacie. Dzięki Ozobotom i Kartą 4 Smart lekcje stają się bardziej angażujące i ciekawsze.

Marta Możdżeń

   

 

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content