AktualnościNauka

Osobliwości Świata Fizyki

Jak co roku we wrześniu uczniowie naszej szkoły biorą udział w pokazach fizycznych zatytułowanych „Osobliwości Świata Fizyki”, organizowanych przez Uniwersytet Śląski. W tym roku z powodu dużej popularności wśród uczniów tego typu zajęć  zostały zorganizowane dwa wyjazdy 12  i 22 września 2022 r.  ,,Osobliwości Świata Fizyki” to wykłady oparte na przeprowadzanych na żywo eksperymentach, prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Zawsze dopasowane są do wieku audytorium i nie wymagają wcześniejszej znajomości dziedziny, której dotyczą. Pokazują jak prawa fizyki działają w rzeczywistości. Przeprowadzane eksperymenty, często w skali makro i z udziałem publiczności, nie tylko zaskakują i budzą emocje, ale pozwalają na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki. Tematy wykładów były następujące: „Światło – jak widzimy świat?” oraz „Woda – żywioł niezwykły”.

A.S.

 

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content