Aktualności

Rok Botaniki 2022

Uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Roku Botaniki wzięli udział w projekcie przygotowanym przez nauczyciela biologii- p.K.Maczuga . Projekt obejmował drugi semestr roku szkolnego 2021/22 i pierwszy semestr tego roku szkolnego. Projekt zakładał poszerzenie wiedzy botanicznej uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem znajomości roślin i ich roli w najbliższej okolicy. Uczestnicy w ramach projektu uczyli się rozpoznawać rośliny kwitnące wiosną za pomocą aplikacji Incognita Flora, badali wpływ roślin na historię świata, szukali botaniki w kuchni i na talerzach, wskazując ich pochodzenie na mapie świata, przygotowali zielniki roślin zielnych Wojkowic, poszukiwali osobistych pomników przyrody na terenie miasta, odszukiwali elementy roślinne na flagach i godłach państw świata i w końcu w grudniu odszukali symbole botaniczne w czasie świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonali piękne prezentacje, zielniki, leporella, plakaty wzbogacając swoją wiedzę botaniczną

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content