NaukaUncategorized

Wulkan energii

Koło naukowo przystąpiło do programu „Być jak Ignacy”. W  pracowni chemicznej realizowaliśmy pierwszy etap „Cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym”. Uczniowie podczas zajęć poznali bliżej postać Marii Skłodowskiej-Curie i Jej wkładu w naukę. Uczniowie zdobyli dużą wiedzę na temat Alfreda Nobla i jego wynalazku. Wiedzą dlaczego powstała Nagroda Nobla. Wiedzą kto, od kiedy, gdzie i w jakich dziedzinach ją przyznaje. Mają świadomość Jej wkładu dla dobra nauki. Uczniowie wykonali prosty eksperyment „Wulkan energii”, dzięki temu wiedzą jak można bezpiecznie przeprowadzać proste eksperymenty i na czym polega reakcja chemiczna. Dzieci poznały terminy chemiczne: kwasy, zasady, substancje obojętne. Potrafią powiedzieć, gdzie można te substancje znaleźć w najbliższym otoczeniu. Wiedzą, bo sprawdziły to eksperymentem, jak zabarwiają się w zetknięciu z sokiem z czerwonej kapusty jako wskaźnikiem.

 

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content