AktualnościKultura

Wycieczka międzyklasowa do kopalni odkrywkowej KWB Bełchatów

W dniu 18.05.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach uczestniczyli w wycieczce w okolice Bełchatowa i Kamieńska. Głównymi punktami wycieczki było zwiedzanie kopalni odkrywkowej KWB Bełchatów, Kompleksu Dydaktyczno-Sportowego „SOLPARK” oraz Góry Kamieńsk.
Wycieczka rozpoczęła od zwiedzania miejsca wydobywania węgla brunatnego w  KWB Bełchatów.  Po trzygodzinnym zwiedzaniu kopalni grupa udała się na Górę Kamieńsk,  gdzie mogła skorzystać z toru saneczkowego.   Długość toru, prędkość, serpentynowy tor zjazdowy z licznymi zakrętami zakończony karuzelą  z pewnością wyzwolił dużą dawkę adrenaliny i zapewnił niesamowitą przygodę.  Kolejnym punktem wycieczki był Kompleks Dydaktyczno-Sportowy „SOLPARK” w Kleszczowie, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzić Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II – jedną z najlepszych szkół w Polsce. Wycieczka zakończyła się zawodami na  czterotorowej kręgielni oraz grą w bilard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content