AktualnościNaukaUncategorized

,,Odblaskowa Szkoła’’ 2023

Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach bierze udział w Pilotażowym Programie ,,Odblaskowa Szkoła’’ 2023.

We wrześniu 2023 roku  Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach przystąpiła do Pilotażowego Programu  pt. „Odblaskowa szkoła 2023”, który został   zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Akcja ma formę konkursu,  promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Włączyliśmy się do akcji, gdyż daje ona możliwość pokazania, że nasza Szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw, które mają na celu  ograniczenie zagrożenia w ruchu drogowym. Wiemy jak ważne jest nieustanne przypominanie naszym podopiecznym o kwestiach bezpieczeństwa na drodze, o wpajaniu zasad i właściwych nawyków ,  jak również  o odpowiednim stroju. Przed nami   czas jesienno-zimowy, w którym dzień jest coraz krótszy i szybko robi się ciemno, co wiąże się ze złą widocznością, dlatego korzystanie w tym czasie z drogi wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. W związku z tym wszyscy nauczyciele przywiązują szczególną uwagę do  noszenia przez naszych uczniów elementów odblaskowych, które w ogromnym stopniu wpływają na zmniejszenie zagrożenia podczas uczestniczenia w ruchu drogowym. Troska o bezpieczeństwo naszych dzieci jest obowiązkiem wszystkich  dorosłych. Pamiętajmy, że dziecko uczy się głównie przez naśladowanie. Dobry przykład dawany przez rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli to podstawa jego późniejszego zachowania. Przed nami mnóstwo działań związanych z tym wydarzeniem. Wszyscy uczniowie będą „świecić”  przykładem! Pamiętajmy, że nawet niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego.

Marta Możdżeń

1. Konkurs plastyczny ,,Zaprojektuj Odblask’’ 

2. Gazetka Ścienna ,,Odblaskowa Szkoła’’

3. Znam znaki drogowe- jestem bezpieczny!

4. Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe! 

5. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za zakup kamizelek odblaskowych! 

6. Przygotowujemy banery na happening ,,Bądź widoczny! Bądź bezpieczny’’

7. Happening ,,Bądź widoczny. Bądź bezpieczny”.

8. Rozdajemy odblaski mieszkańcom Wojkowic

9. Uczymy odpowiedzialnego zachowania na drodze.

10. Sprzątamy świat i jesteśmy widoczni.

11. Uczniowie ułożyli się w napis ,,Odblaskowa SP3’’ w kamizelkach odblaskowych.

12. Rajd rowerowy

13. ,,Świeć przykładem- noś odblaski’’.  Odblaski ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.

14. ,, O swoje życie dbam, więc zawsze odblask mam.’’ Odblaski ufundowane przez PKO Bank Polski. 

15. Konkurs techniczno-plastyczny ,,Zaprojektuj Odblask. Jaki odblask chciałbym nosić?’’

16. Konkurs wiedzy ze znajomości przepisów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

17. Gazetka ścienna: Czy jesteś mały czy duży, noś odblaski, a wrócisz do domu cały!

18. Odblaskowy Spacer

19. Warsztaty ,,Bezpieczna droga do szkoły’’

20. Odblaskowe Kółko Matematyczne

21. Warsztaty z Ratownictwa Medycznego.

22. Spotkanie z Policjantem 

23. Konkurs plastyczno-techniczny ,,Noszę odblask- jestem bezpieczny.’’ 

24. Konkurs plastyczno-techniczny ,,Zaprojektuj własny znak drogowy.’’

25. Konkurs plastyczno-techniczny ,,Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”.

26. Konkurs plastyczno-techniczny ,,Odblaskowy Uczeń.’’

27. Przedstawienie ,,O tym pamięta każdy pieszy, co do szkoły szosą spieszy.’’ 

28. Konkurs plastyczno-techniczny ,,Mój Odblaskowy Plecak.’’

29. Konkurs plastyczno-techniczny ,,Bezpieczna droga do szkoły.’’

30. Warsztaty ,,Poznajemy znaki drogowe’’

31. Konkurs plastyczno-techniczny ,,Bezpieczni w ruchu drogowym.’’

32. Konkurs plastyczno-techniczny ,, Jestem bezpieczny w ruchu drogowym.’’

33. Odblaskowe Koszulki

34. Plakaty o bezpieczeństwie! 

35. Wręczenie nagród i dyplomów 

36. Pan Stop

37. Teledysk SP3 ,,Bądź bezpieczny.’’

38. Jesteśmy w TVP3 Katowice

39. Piszą o nas w Aktualnościach Wojkowic.

40. ,,Gdy jest ciemno i ponuro, to odblaski zawsze górą!’’ Odblaskowe kółka ufundowane przez PKO Bank Polski.

41. Kolejna gazetka o bezpieczeństwie! 

42. Mobilne miasteczko drogowe

43. Odblaskowy pokaz mody

44. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z Odblaskowego Pokazu Mody

43. Trasa dla Ozobota- rysujemy ruch drogowy

44. Bezpieczeństwo pieszych na drodze to ważna sprawa.

45. ,,Świeć przykładem! Noś Odblaski!’’ Odblaski, gadżety i zdrowe napoje ufundowane przez VARTA Automotive

46. Podsumowanie programu ,,Odblaskowa Szkoła’’ 2023

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content