AktualnościNauka

Mobilne miasteczko drogowe

Czy można przenieść ruch uliczny do szkoły, tak aby zainteresować dzieci i nauczyć je przepisów ruchu drogowego? Można! Wszystko za sprawą mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Uczniowie poprzez zabawę poznają znaki drogowe, uczą się prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a także wcielają się w rolę pieszych i policjantów. Możliwość rozłożenia na podłodze mat edukacyjnych, które imitują prawdziwą drogową nawierzchnię, przejść dla pieszych, ustawienia znaków drogowych i sygnalizatorów uatrakcyjnia wszystkie spotkania z dziećmi. Pozwala to mundurowym na skuteczniejsze i bardziej interesujące przekazanie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Policjanci opowiedzieli dzieciom o przepisach ruchu drogowego i wykorzystali do tego celu przejście dla pieszych, znaki i sygnalizację, które przynieśli ze sobą w specjalnej torbie. Zaskoczenie dzieci było ogromne, a na ich twarzach cały czas gościł uśmiech. Dzięki dobrej zabawie najmłodsi zapamiętali to co najważniejsze czyli, że należy dbać o swoje bezpieczeństwo i stosować się do przepisów ruchu drogowego.

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content