AktualnościKultura

Rozdajemy odblaski mieszkańcom Wojkowic

Wielu pieszych i rowerzystów nadal nie jest świadomych, jak słabo mogą być widoczni dla kierowców po zmierzchu i jak ważne dla ochrony zdrowia i życia może być stosowanie odblasków. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 30 metrów i często kierowca nie ma już szans zahamować. Natomiast człowiek, mający na sobie elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. W związku z tym w ramach programu „Odblaskowa Szkoła” 2023 uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcję rozdawania odblasków. Uczniowie rozdawali mieszkańcom Wojkowic elementy odblaskowe. Nasza akcja spotkała się z dużym entuzjazmem zarówno seniorów, jak i nieco młodszych. Wszyscy chętnie zaopatrywali się w odblaski. Mamy nadzieję, że będą ich używać podczas pieszego poruszania się po drogach.

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content