KulturaSportUncategorized

Turniej Szachowy 2023/2024

Regulamin

I. Cele turnieju
1. Popularyzacja gry w szachy w szkole.
2. Podniesienie poziomu gry, rozwój intelektualny dzieci.
3. Propagowanie zasad gry fair – play.
4. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci.
5. Stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

II. Organizatorzy

Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach

Osoby odpowiedzialne za Turniej Szachowy ( sędziowie )  : mgr Katarzyna  Płonka, mgr Arkadiusz Sewerynek

IV. Czas i miejsce turnieju:
Turniej szachowy rozpocznie się: 04.12. .2023r
Wręczenie nagród odbędzie się po zakończeniu turnieju

V. Zasady turnieju

  1. Mecze będę odbywać się w przedziale czasowym 20 minut na jedną rozgrywkę ( 10 min na gracza );
  2. Nie ma cofania ruchów, każdy ruch musi więc być dobrze przemyślany;
  3. Partia wygrana 3pkt, remis 1 pkt, przegrana 0 pkt.
  4. I i  II etap rozgrywki grupowe
  5. Kolejne etapy system pucharowy ( do jednej wygranej )
  6. Półfinał i finał oraz partia o 3 miejsce   do dwóch wygranych.
  7. Turniej jest rozgrywany na komputerach z wykorzystaniem strony internetowej służącej do rozgrywek szachowych.
  8. Sprawy sporne rozstrzygają sędziowie, którzy będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem
    turnieju.
  9. Przy rozgrywkach do jednej wygranej w przypadku remisu partia jest powtarzana.
  10. Nagrody i dyplomy przewidziano dla trzech najlepszych zawodników (miejsca I-III)

Etap I

Gr. A

partie punkty
1 Grzegorz Gumulak 6a 4 9
2  Olek Krakowiak 6a 4 8
3 Oliwier Kaznowski 6a 4 7
4 Jan Kudła 6b 4 2
5 Piotr Luty 3b 4 1

 

Gr. B

Partie Punkty
1 Krzysztof Sadowski 4b 4 12
2 Adam Radomski 5a 4 7
3 Szymon Podolak  4a 4 5
4  Aleks Pluszewski 4b  4  4
5 Dominik Trefon 1b 4 0

 

Gr. C

partie punkty
1 Roman Demydow 4b 5 13
2 Marcel Utratny 5b 5 13
3 Piotr Piasny 5a 5 5
4 Franek Niedbała 6b 5 5
5 Chuiko Artem 5b 5 5
6 Oskar Soska 1b 5 0

 

Gr. D

partie punkty
1 Szymon Drabicki 5a 5 13
2 Dawid Madej 5b 5 12
3 Bartosz Wieczorek 5b 4 7
4 Dima Melnyk 6a 5 6
5  Olek Antkiewicz 1a 4 0
6  Malinowski Jan 3b 3 0

 

Gr. E

partie punkty
1 Bartek Krzemiński 6b 5 15
2 Pacocha Wojciech 7b 5 9
3 Magdalena Sierpień 5b 5 7
2 Karol Bobryk 6a 5 6
5 Adam Katolik 3b 4 1
6  Jakub Drewicz 6b 4 1

 

Kwalifikacje  do etapu II

Z każdej grupy po 3 osoby z najlepszym dorobkiem punktowym

Etap II

Gr.  A . ( kwalifikacja do III etapu – 2 os )

Partie Punkty
1 Grzegorz Gumulak 3 7
1 Magdalena Sierpień 5b 3 7
2 Bartosz Wieczorek 5b 3 3
4 Adam Radomski 3 0

 

Gr. B ( kwalifikacja do III etapu – 2 os )

Partie Punkty
1 Olek Krakowiak 3 7
2 Krzysztof Sadowski 3 6
3  Piotr Piasny 3 2
4 Dawid Madej 3 1

 

Gr. C ( kwalifikacja do III etapu – 2 os )

Partie Punkty
1 Wojciech Pacocha 7a 3 9
2 Roman Demydow 4b 3 6
4 Oliwier Kaznowski 6a 3 3
4 Szymon Podolak 4a 3 0

 

 

Gr. D ( kwalifikacja do III etapu – 2 os )

Partie Punkty
1 Szymon Drabicki 6a 2 6
2 Bartek Krzemiński 6b 2 3
3 Marcel Utratny  5b 2 0

 

Etap 1/4 finału ( pucharowy )

Grzegorz Gumulak 6a – Krzysztof Sadowski 4b

Grzegorz Gumulak 6a Krzysztof Sadowski 4b
0 3

 

Olek Krakowiak 6a  – Magdalena Sierpień 5b

Olek Krakowiak 6a  Magdalena Sierpień 5b
3 0

 

Wojciech Pacocha 7a  –  Bartek Krzemiński 6b

Wojciech Pacocha 7a  Bartek Krzemiński 6b
0 3

 

Szymon Drabicki 6a  – Roman Demydow 4b

Szymon Drabicki 6a Roman Demydow 4b
3
0

 

Etap 1/2 finału ( do dwóch wygranych )

Krzysztof Sadowski 4b / Bartek Krzemiński 6b

Olek Krakowiak 6a / Szymon Drabicki 6a

 III miejsce

 

Finał


 

 

Pokaż więcej

Podobne Artykuły

Back to top button
Skip to content